Hyggeligt og pænt møbleret feriehus med god standard 1 km fra søen Nömmen, hvor I har en båd til rådighed. Fiskeriet er godt (her er aborre, gedde, sandart og suder), og Nömmen har 200 øer. Huset har en rolig beliggenhed midt ude i det smålandske højland. Ejeren bor ved siden af. Besøg træbyen Eksjö eller Skurugata, som er en unik vandresti. Kleva Gruva og Guldvask uden for Vetlanda er også hyggelige besøgsmål. Populært restaurant og badning ved Sandsjövärdshus, som ligger ved Sandsjöbaden, 10 km. Astrid Lindgrens Värld og High Chaparral i bekvem køreafstand. I kan løbe langrend i Lövhult, ca. 12 km. I huset er der trådløst internet og I kan vælge mellem mange tv-kanalar.
Feriehus
Nässjö/Nömmen
S06113
Feriehuse - Nässjö/Nömmen , Sverige
- Sleeps up to 8
- 4 bedrooms
- 2 bathrooms
- Up to 0 pets allowed
5
out of 5
Faciliteter
Anlagt have : 1000 m2
Brændeovn
Feriehus : 185 m2
Fiskerenseplads udendørs
Gratis carport på grunden : 2 Parkeringsplads(er)
Grill
Internet koncept
Kabel tv, tysk og skandinavisk
Kaffemaskine
Kvalitetshavemøbler
Opvaskemaskine
Røgfrit hus
Støvsuger
Sø
Tørretumbler
Vaskemaskine
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration