Her bor du ovenpå i et hus, hvor der også er en lejlighed til leje. I enden af huset finder du en stor og dejlig overdækket altan. I huset finder du et stort køkken og stue i åben plan. To soveværelser, hvor det ene har en dobbeltseng og det andet to enkeltsenge. Der er også en træfyret sauna lige ved stranden. Fra huset er du tæt på mange af Smålands seværdigheder. Inden for rimelig afstand til en dagstur er for eksempel Astrid Lindgrens verden og smukke Vimmerby, Glasriket med sine mange glasværker og kunstige glashytter og den større by Jönköping og nærliggende Gränna, polkagrisbyen. Huset ligger i udkanten af den smukke og naturskønne Stenberga uden for Vetlanda. Her har du alt fra sommeråben café til dagligvarebutikker, der har åbent året rundt. I Vetlanda, næsten 3 km væk, finder du en lang række butikker, restauranter og andre tjenester.


Ferielejlighed
Stenberga
S30289
Lejlighed - Stenberga , Sverige
- Sleeps up to 4
- 2 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 2 pets allowed
Faciliteter
Ferielejlighed : 80 m2
Fiskerenseplads udendørs
Fælles sauna
Fælles vaskemaskine
Gratis p-plads på grunden : 3 Parkeringsplads(er)
Grill
Havemøbler
Kaffemaskine
Kæledyrsvenlig
Pejs
Røgfrit hus
Støvsuger
Sø
Udsigt til landskab
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration