Denne dejlige ferielejlighed ligger lige på havnekajen med panoramaudsigt fra både stueplan og førstesal ud over den smukke Grønsfjorden. De store vinduer lukker masser af lys ind i lejligheden og forstærker fornemmelsen af næsten at bo på vandet. I fjorden og ud mod vestsiden af Lindesnes er det godt at fiske og i meget smukke omgivelser. Der er en lille børnevenlig strand, legeplads og boldplads lige i nærheden. Der er tre km til nærmeste golfbane. I Lyngdal er der badeland og butikscenter. Til lejligheden hører et stort anneks med fryser til fisk i underetagen, i rummet kan I også opbevare udstyr. Parkeringsplads foran og fiskerenseplads ved siden af annekset, ejer bruger selv en del af pladsen. Lindesnes Hav Hotell ligger ved siden af ferielejligheden. Besøg verdens største restaurant under vandet, Havet, som er meget omtalt - der kan allerede nu bookes bord via hotellet.
Ferielejlighed
Lindesnes/Øksnevik
N36331
Lejlighed - Lindesnes/Øksnevik , Norge
- Sleeps up to 8
- 3 bedrooms
- 2 bathrooms
- Up to 2 pets allowed
4
out of 5
Faciliteter
Ferielejlighed : 83 m2
Fiskerenseplads udendørs
Gratis p-plads på grunden : 2 Parkeringsplads(er)
Grill
Hav
Havemøbler
Kaffemaskine
Oplader til elkøretøjer
Opvaskemaskine
Panoramaudsigt over vand
Parabol, tysk og skandinavisk
Røgfrit hus
Støvsuger
Tørretumbler
Vaskemaskine
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
Tips til fiskeri
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration