Denne tidligere bondegård er perfekt til en familieferie i Vendée. Huset har 3 soveværelser, en behagelig privat pool og en sydvendt terrasse med meget sol. Et af soveværelserne, som alle ligger på 1. sal, har en brusekabine. I har 2 TVer med udelukkende engelske programmer og en PS2-konsole til afspilning af DVDer til rådighed. I bor i en rolig, lille landsby, men kun 3 km herfra ligger L'Hermenault med alle bekvemmeligheder, som I har brug for i jeres ferie. 10 min fra huset kan I flanere gennem den smukke by Fontenay. Der er 14 km til søen Lac de Mervent, hvor I kan dyrke forskellige slags vandsport, og der er en lille zoo for børn. Besøg den charmerende landsby Vouvant, en af de mest smukke landsbyer i hele Frankrig. På under en time i bilen kommer I til Atlanterhavets strande. La Rochelle er en by med meget historie, en gammel havn og museer, og på øen Île de Ré venter jer meget smuk natur. Dette charmerende feriedomicil med pool lover en vellykket og uforglemmelig ferie i Vendéen.


Feriehus
l'Hermenault
FVE164
Feriehuse - l'Hermenault , Frankrig
- Sleeps up to 6
- 3 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 0 pets allowed
Faciliteter
Aktivitetshus
Feriehus : 90 m2
Forbrugsomkostninger inkl.
Gratis p-plads på grunden : 3 Parkeringsplads(er)
Grill
Havemøbler
Indhegnet grund
Kaffemaskine
Opvaskemaskine
Privat udendørs pool : 38 m2
Røgfrit hus
Støvsuger
Vaskemaskine
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration