Denne smukke villa nær Labin ligger i det dejlige grønne istriske landskab, omgivet af en olivenlund på en 3600 m2 stor grund, kun 5 km adskilt fra havet. Villa Ripenda Labin kan rumme 8 gæster i sine 4 hyggelige og stilfulde soveværelser. Stueetagen består af en rummelig opholds- og spisestue og et fuldt udstyret køkken. Et badeværelse og et af de fire soveværelser er også placeret i stueetagen, mens de resterende tre soveværelser, hver med en dobbeltseng, aircondition og et ensuite badeværelse er fordelt over den øverste etage. Villaens have er rummelig, du kan nyde synet af den smukke omkringliggende natur fra den private pool eller loungen og den udendørs spiseplads. Der er en sauna og et fitnessrum med en multifunktionel fitnessmaskine til din rådighed for nogle mere afslappende stunder. Nyd din tid i denne dyrebare villa og benyt lejligheden til virkelig at slappe af, da dette er det ideelle sted at gøre det. Labin er en middelalderby, beliggende på en bakketop lige over den magiske kystlinje. Det er det historiske og administrative centrum i det østlige Istrien. Området er et paradis for historie- og kunstentusiaster med sin rige kulturelle og arkitektoniske arv. De stejle snoede gader i den gamle bydel kan prale af velbevarede historiske paladser, talrige kunstgallerier og atelierer og er vært for forskellige jazz- og klassisk musikfestivaler i sommermånederne. Byen byder på adskillige fremragende fiskerestauranter, med mange lokale råvarer på tilbud, samt mange hyggelige kaffebarer, ideelle til at nyde den afslappede atmosfære. Labins badeby er Rabac, engang en fiskerby og i dag en dejlig badeby med mange stenstrande og fremragende restauranter. Du kan leje en båd der for at udforske skjulte bugter eller tage på en organiseret fisketur på en fiskerbåd. Om aftenen er Rabac perfekt til at slentre ved havet og spise på en af de lækre små familieejede fiskerestauranter, der tilbyder lokale specialiteter med terrasser lige ved vandet. På grund af sin naturlige skønhed og følelsen af en lille fiskerby, fantastiske bugter og krystalklare hav, bliver Rabac nogle gange omtalt som "Kvarnerbugtens perle".


Feriehus
Labin
CLS040
Feriehuse - Labin , Kroatien
- Sleeps up to 8
- 4 bedrooms
- 4 bathrooms
- Up to 0 pets allowed
Faciliteter
Aircondition i hele boligen
All Inclusive
Feriehus : 355 m2
Forbrugsomkostninger inkl.
Gratis p-plads på grunden : 3 Parkeringsplads(er)
Grund ved vand : 3900 m2
Indhegnet have
Internet koncept
Kaffemaskine
Opvaskemaskine
Pejs
Privat udendørs pool : 40 m2
Røgfrit hus
Sauna
Tørretumbler
Vaskemaskine
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration