En række vidunderlige udendørs siddepladser, en privat pool og mulighed for at slentre til havet efter behag - alt dette og meget mere bliver til virkelighed i villaen "Casa Amigos". Terrassen lige ved siden af huset er indrammet af buer og behageligt luftig - et fantastisk morgenmadssted eller et skyggefuldt tilflugtssted efter et langt solbad. På den 650 m² store grund kan man sidde eller ligge under åben himmel mange andre steder, for eksempel ved poolen, der - tilgængelig via en bred trappe - inviterer til afkøling i ny og næ. Hvis det er nødvendigt, kan du også nyde varmt vand i den praktiske udendørs bruser - en velkommen udendørs bruser efter et besøg på stranden. Det smukke spisebord foran køkkenet scorer point med sine korte afstande til borddækning. Tagterrassen med lounge, stole og liggestole byder på en vid udsigt. Dette er et Fincallorca feriehus. Husets indretning er stilfuldt hyggeligt, med lyse vægge, gulve og tekstiler, smagfulde møbler og nøje og nænsomt udvalgte dekorationer. I den rummelige stue er der plads til omfattende afslapning med gode samtaler eller knitren fra pejsen om aftenen. I det flotte spisekøkken finder du fuldt udstyret køkken og dekorative skabsfronter i træ samt spiseplads. Der er også to indbydende dobbeltværelser og et badeværelse på denne stueetage. Et af disse soveværelser er også en gennemgang til vaskerummet. På øverste etage er der yderligere to soveværelser, som igen deler et badeværelse. To små familier eller par kunne sagtens dele de to etager. Aircondition og loftsventilatorer sikrer behagelige temperaturer i alle rum selv om natten. Villaen "Casa Amigos", "Vennernes Hus" - et charmerende tilflugtssted ved havet for op til seks feriegæster. Den charmerende villa "Casa Amigos" er beliggende i en urbanisering nær Cala Llombards på Mallorcas sydspids. På grund af sin beliggenhed på en lille gade, kan forskellige linjer nemt nås. Santanyi ligger kun 7 km væk, hvor du vil finde adskillige supermarkeder, butikker, restauranter og barer. Ikke langt fra Santanyi ligger Cap de Ses Salines, som markerer Mallorcas sydligste punkt. Indbydende strande såsom Calo des Moro eller Cala Llombards ligger kun 1 til 2 km væk.


Feriehus
Casa Amigos, Cala Llombards
EMI313
Feriehuse - Casa Amigos, Cala Llombards , Spanien
Licens- eller Registreringsnummer: ETV/2062
- Sleeps up to 6
- 4 bedrooms
- 2 bathrooms
- Up to 0 pets allowed
Faciliteter
All Inclusive
Feriehus : 160 m2
Forbrugsomkostninger inkl.
Grund ved vand : 650 m2
Havemøbler
Kaffemaskine
Opvaskemaskine
Privat udendørs pool : 32 m2
Røgfrit hus
Smart TV
Tysk TV
Tørretumbler
Vaskemaskine
WiFi
Lokation
Feriehus information
Fakta
Faciliteter
Værelser
Hårde hvidevarer
Opvarmning / energi
Udenfor
I nærheden af
NY HER HOS NOVASOL?
Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få en rabatkode, som du kan bruge på din første booking!
Lad os inspirere dig til din næste ferie – modtag vores nyhedsbrev med gode tilbud på alt lige fra en hyggelig sommerhustur i vores egen baghave til nye rejseeventyr i en feriebolig rundt om i Europa.
Vi behandler dine personoplysninger i henhold til vores FORTROLIGHEDSERKLÆRING, og du kan selvfølgelig afmelde dig til enhver tid via linket i bunden af hver eneste e-mail eller ved at kontakte os.
Udforsk
Destinationer
Inspiration